Osmany Laffita: Život v srdci Křivoklátska


Život v srdci Křivoklátska

Osmany Laffita, renomovaný módní návrhář, se již dlouho neomezuje pouze na svět módy. Jeho osobní život, který sdílí se svým manželem Guyem a blízkými přáteli, je stejně fascinující jako jeho profesionální kariéra. Společně si vybrali pro své bydlení mimořádně půvabné a inspirativní místo – město Nižbor v chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko.


Nižbor: Klenot Křivoklátska

Nižbor, malé město ležící na úpatí krásného lesnatého krajinného parku, je idylickým útočištěm pro ty, kteří hledají klid a inspiraci v náruči přírody. Toto místo je ideální nejen pro život, ale i pro tvorbu, což Osmany dokonale využívajá. Krajina Křivoklátska, známá svými hlubokými lesy a čistými potoky, nabízí nekonečné možnosti pro relaxaci a odpočinek od ruchu velkoměsta.


Hvězdárna Nižbor: Domov mezi hvězdami

Jejich domovem je Hvězdárna Nižbor, která, spolu se zámkem Nižbor, tvoří dominanty města. Tento unikátní a historicky cenný objekt poskytuje nejen úchvatné výhledy na okolní kraj, ale také neopakovatelnou atmosféru, která je pro Osmanyho neustálým zdrojem inspirace. Hvězdárna, s její romantickou siluetou a tajemnou historií, je místo, kde minulost splývá s přítomností, a kde každý den může být dobrodružstvím.


Kreativní útočiště

Pro Osmanyho Laffitu, Nižbor není jen domovem, ale také ateliérem, kde může nerušeně tvořit a přemýšlet o nových nápadech pro své další kolekce. Inspirace čerpá z každého koutu přírody a historie, které Křivoklátsko nabízí, a to se odráží v jeho módních kreacích, známých po celém světě.


Společenství a kultura

Osmany a Guy jsou aktivními členy místní komunity a snaží se přispět k oživení města. Láska k umění, kultuře a společenskému životu je něco, co rádi sdílí s ostatními, a malebná květy provoněná hvězdárna jim poskytuje ideální prostor pro realizaci těchto aktivit.


Závěr

Nižbor, s jeho malebnými krajinnými scenériemi a bohatou historií, je více než jen místem k životu pro Osmanyho Laffitu a jeho manžela Guye; je to místo, kde se snoubí historie s moderním životem. V tomto magickém prostředí, které každodenně obklopuje, najdou oba nejen klid a inspiraci, ale také pocit skutečného domova.

Foto: Tomáš Pánek